ATP Halle: Haas i Federer zadebiutowali po jednej stronie siatki

W poniedziałek do II rundy awansował Florian Mayer, natomiast w meczu dnia na głównym korcie Tommy Haas i Roger Federer przegrali w I rundzie gry podwójnej.

Dominika Pawlik

W poniedziałek tylko jeden rozstawiony tenisista zainaugurował swój występ w Gerry Weber Open (najwyżej notowana czwórka zawodników ma w I rundzie wolny los). Rywalem Floriana Mayera był kwalifikant Martin Fischer. Niemiec oddał swojemu rywalowi zaledwie cztery gemy i pewnie awansował do kolejnej rundy. - Potrzebuję tylko dziesięciu minut, po czym zaczynam czuć się dobrze na trawie. Lubię tę nawierzchnię, szczególnie tutaj i na Wimbledonie - przyznał rozstawiony z numerem 8. zawodnik. Austriak nie obronił żadnego z pięciu break pointów, a sam przełamał rywala raz.

Śladami Mayera poszedł jego rodak - Mischa Zverev, który w Halle występuje dzięki dzikiej karcie. Niemiec pokonał Davida Goffina po trzysetowej batalii. W swoim pierwszym meczu na trawie rywalowi nie sprostał nieźle spisujący się w tym sezonie Daniel Brands, ulegając kwalifikantowi Janowi Hernychowi 4:6, 2:6. Czech zanotował sześć asów, natomiast Niemiec popełnił tyle samo podwójnych błędów serwisowych. Problemów z awansem nie miał za to Michaił Jużny, który pokonał Daniela Gimeno 6:1, 6:2 - potrzebował do tego zaledwie 48 minut.

Po raz pierwszy na wspólny deblowy występ zdecydowali się ubiegłoroczni finaliści Tommy Haas i Roger Federer, ale już w I rundzie przegrali z Philippem Petzschnerem i Jürgenem Melzerem 6:7(3), 4:6. - To była świetna zabawa, ale niestety popełniłem dziś za dużo błędów, dlatego mimo wszystko nie jestem zadowolony z mojej dzisiejszej postawy - powiedział Szwajcar. - Znamy się tak długo, a dopiero po raz pierwszy zagraliśmy razem w parze. Nie wykorzystaliśmy swoich szans, ale graliśmy przeciwko silnym rywalom, którzy wiedzą jak grać debla - dodał niemiecki tenisista. Zarówno Haas, jak i Federer w I rundzie singla mają wolny los, więc swój pierwszy mecz rozegrają najwcześniej w środę.

Wcześniej z turniejem pożegnała się najwyżej rozstawiona para Aisam-ul-Haq Qureshi i Jean-Julien Rojer przegrali w trzech setach z Keiem Nishikorim i Milosem Raoniciem.
Tommy Haas broni w Halle tytułu wywalczonego przed rokiem Tommy Haas broni w Halle tytułu wywalczonego przed rokiem
Gerry Weber Open, Halle (Niemcy) ATP World Tour 250, kort trawiasty, pula nagród 683,7 tys. euro poniedziałek, 10 czerwca