ATP Bukareszt: Wspaniałe zwieńczenie znakomitego tygodnia Lukasa Rosola

Lukas Rosol nie znalazł pogromcy w turnieju ATP w Bukareszcie. W finale Czech pokonał Guillermo Garcię 6:3, 6:2 zdobywając tym samym swój pierwszy tytuł z serii ATP World Tour w karierze.

Marcin Motyka

Finałowy pojedynek turnieju ATP w Bukareszcie miał bardzo jednostronny przebieg. Lukas Rosol, dla którego był to pierwszy mecz o tytuł na poziomie ATP World Tour, łatwo poradził sobie z Guillermo Garcią, wygrywając 6:3, 6:2 w 67 minut.

Hiszpan znakomicie rozpoczął mecz przełamując przeciwnika "na sucho" już w gemie otwarcia, ale osiągniętą przewagę szybko stracił. Od stanu 3:3 inicjatywę na placu gry uzyskał Czech, który zanotował breaka w ósmym gemie, a w dziewiątym zakończył zwycięsko pierwszą partię.

Drugi set został całkowicie zdominowany przez Rosola, który szybko wyszedł na prowadzenie 4:0. Garcia robił co mógł, lecz nie był w stanie zniwelować strat. W ósmym gemie tej odsłony czeski tenisista wywalczył dwie piłki meczowe. Pierwszej nie udało mu się wykorzystać, ale przy drugiej Hiszpan wyrzucił piłkę poza kort, co oznaczało premierowy w karierze turniejowy triumf Lukasa Rosola.

W całym pojedynku, pierwszy w historii bukaresztańskiej imprezy triumfator z Czech, zaserwował dwa asy, czterokrotnie zanotował breaka, a sam tylko raz stracił podanie.

- To był dla mnie wyjątkowy tydzień, wspaniale się tu czułem. Ten turniej pozostanie na zawsze w mojej pamięci. Chciałbym zadedykować tytuł mojemu zmarłemu tacie, który był dla mnie niezwykle ważną osobą - mówił Rosol nie kryjąc łez.

Dzięki zwycięstwu w Bukareszcie 28-latek z Brna awansuje w poniedziałek na najwyższe w karierze, 35. miejsce w rankingu ATP.

BRD Nastase Tiriac Trophy, Bukareszt (Rumunia)