ATP Acapulco: Deblowy triumf Łukasza Kubota na meksykańskiej mączce

Łukasz Kubot i David Marrero okazali się najlepsi w turnieju ATP w Acapulco. W finale gry podwójnej polsko-hiszpański duet wygrał 7:5, 6:2 z włoskim deblem Simone Bolelli / Fabio Fognini.

Marcin Motyka
Łukasz Kubot i David Marrero w świetnym stylu sięgnęli po tytuł w grze podwójnej w turnieju ATP w Acapulco. Polak i Hiszpan w czterech meczach nie stracili ani jednego seta, a w pojedynku finałowym wygrali 7:5, 6:2 z włoską parą Simone Bolelli / Fabio Fognini. Premierowe przełamanie w partii otwarcia miało miejsce w czwartym gemie, gdy Polak z Hiszpanem odebrali serwis Bolellemu. W siódmym gemie Włosi odrobili stratę, przełamując Kubota. W 12 gemie Fognini nie utrzymał własnego podania, co oznaczało zwycięstwo w pierwszym secie pary polsko-hiszpańskiej.

W drugiej odsłonie przewaga duetu rozstawionego z numerem dwa nie podlegała dyskusji. Lubinianin i jego partner zanotowali breaki w czwartym i szóstym gemie, obejmując prowadzenie 5:1. W kolejnym, serwując na mecz, dali sobie odebrać serwis, lecz po chwili przy podaniu Fogniniego zrobiło się 0-40, a włoski tenisista nie wytrzymał napięcia, popełniając podwójny błąd przy meczbolu.

- Dziękuję mojemu partnerowi za świetny turniej, stworzyliśmy razem fajny duet, doskonale nam się współpracowało. Impreza w Acapulco jest znakomicie zorganizowana, bardzo dobrze się tu czuję i mam nadzieję, że wrócę tu w przyszłym roku - powiedział Polak podczas ceremonii nagradzania finalistów.