ATP Delray Beach: John Isner wyeliminował obrońcę tytułu, Tommy Haas gra dalej

Kevin Anderson nie obroni tytułu w turnieju ATP w Delray Beach. Afrykaner w ćwierćfinale został pokonany przez Johna Isnera. Awans do półfinału wywalczyli również Tommy Haas i Ernests Gulbis.

Marcin Motyka

John Isner pozbawił nadziei Kevina Andersona na obronę tytułu. W meczu ćwierćfinałowym Amerykanin wygrał z tenisistą z RPA 6:2, 7:6(1), a potrzebował do tego 80 minut.

Partia otwarcia została zdominowana przez Isnera. Faworyt gospodarzy dwukrotnie przełamał przeciwnika. W drugim secie breaków nie było i doszło 11. w dziewiątej konfrontacji tych tenisistów tie breaka, w którym lepszy okazał się popularny Big John, wygrywając 7-1. Półfinałowym rywalem najwyżej klasyfikowanego obecnie amerykańskiego tenisisty będzie Edouard Roger-Vasselin.

Francuz pokonał szczęśliwego przegranego z eliminacji Ricardasa Berankisa, który wskoczył do turnieju głównego dzięki rezygnacji Feliciano Lopeza, 6:4, 6:3. Dla 29-latka z Paryża półfinał z Isnerem będzie pierwszym w karierze występem w tej fazie turnieju ATP World Tour.

Awans do najlepszej czwórki imprezy uzyskał również Tommy Haas. Niemiec okazał się lepszy w trzech setach od Ivana Dodiga. Partia otwarcia tego pojedynku miał niecodzienny przebieg. Haas łatwo objął prowadzenie 4:0, ale Chorwat odrobił stratę z nawiązką, bowiem wyszedł na 5:4 z przewagą breaka, jednak serwując po wygranie seta, chorwacki tenisista nie wytrzymał presji i stracił podanie. W niezwykle wyrównana rozgrywka tie breakowa, która decydowała o losach seta padła łupem niemieckiego weterana.

Druga odsłona należała do Dodiga, który wygrał ją 6;2, lecz w trzeciej sytuacja na korcie gwałtownie się odwróciła i to Haas był górą, zwyciężając 6:1.

- Pierwszy set był dziwny. Dobrze go zacząłem, ale potem trzy razy z rzędu straciłem serwis, co doprowadziło mnie do frustracji. Po chwilo znów zacząłem grać dobrze i szala przeważyło się na moją korzyść - stwierdził triumfator tej imprezy z 2006 roku.

O swoim kolejnym rywalu, Ernestsie Gulbisie, Niemiec posiadający także amerykański paszport, wypowiedział się z dużym szacunkiem - To bardzo utalentowany zawodnik, posiadający dużą siłę ognia. On jest facetem, który gdy idzie dobrze zyskuje wiele pewności siebie i wtedy jest bardzo trudny do pokonania. Ma dużą zdolność do zagrywania spektakularnych uderzeń.

Gulbis po niezwykłej pogoni w czwartkowym pojedynku z Samem Querrey'em, w ćwierćfinale nie miał trudności z ograniem Daniela Munoza. Łotysz wygrał 6:1, 6:4 w godzinę i kwadrans.

- Zachowałem w sobie dużo energii. Ten mecz układał się dla mnie świetnie, czułem, że mogę wygrać każdego gema - powiedział zwycięzca zmagań w Delray Beach sprzed trzech lat, który do tegorocznej edycji imprezy musiał przebijać się przez kwalifikacje.

Delray Beach International Tennis Championships, Delray Beach (USA)