WTA Florianopolis: Łatwa robota Venus Williams, Amerykanka w II rundzie

Venus Williams pokonała Mirjanę Lucić 6:3, 6:3 w I rundzie turnieju WTA we Florianopolis. Amerykanka jest najwyżej rozstawioną tenisistką w debiutującej w kalendarzu rozgrywek imprezie.

Łukasz Iwanek

Organizatorzy pierwszej edycji turnieju we Florianopolis mają ból głowy z powodu niekorzystnej pogody. Venus Williams planowo miała wyjść na kort w poniedziałek, ale z powodu deszczu, który również we wtorek dał o sobie znać, mecz musiał zostać przełożony.

W I secie Venus (WTA 20) dała się przełamać w trzecim gemie, do tego na sucho, ale później wygrała pięć z sześciu kolejnych gemów. W II partii Amerykanka objęła wysokie prowadzenie 5:0, lecz Mirjana Lucić (WTA 107), dwukrotnie przełamując byłą liderkę rankingu, zbliżyła się na 3:5 po obronie siedmiu piłek meczowych. Williams spotkanie zakończyła w dziewiątym gemie, odbierając Chorwatce podanie bez straty punktu. Było to drugie spotkanie obu tenisistek - 11 lat temu Venus wygrała 6:0, 6:0 w I rundzie US Open. Dla Amerykanki to drugi turniej w sezonie - w Australian Open doszła do III rundy, przegrywając z Marią Szarapową. O ćwierćfinał zdobywczyni siedmiu wielkoszlemowych tytułów spotka się z Hiszpanką Garbine Muguruzą (WTA 96).

W II rundzie jest też rozstawiona z numerem siódmym Kristina Mladenović (WTA 58), która wygrała z Anne Keothavong (WTA 183) 6:3, 6:4. O trzeci ćwierćfinał w głównym cyklu w lutym (Paryż - hala, Memphis) 19-letnia Francuzka spotka się z Tatjana Malek (WTA 105).

Inna 19-latka, Tímea Babos (WTA 133) pokonała Waleria Sawinicz (WTA 129) 7:6(5), 6:7(3), 6:2. Węgierka I seta wygrała dopiero w tie breaku, choć przy 5:3 miała serwis, za to w II partii nie wykorzystała prowadzenia 4:2. W decydującej odsłonie zaliczyła przełamanie w czwartym i ósmym gemie, dzięki czemu awansowała do II rundy, w której spotka się z rozstawioną z numerem czwartym Chanelle Scheepers (WTA 60).

Najbardziej dramatyczny mecz w I rundzie rozegrały Anabel Medina (WTA 61) i Monica Niculescu (WTA 75). Rumunka, przy stanie 3-6 w tie breaku II seta, obroniła trzy piłki meczowe i pokonała rozstawioną z numerem szóstym Hiszpankę 5:7, 7:6(7), 6:1. Spotkanie trwało trzy godziny i osiem minut. Poza Mediną, z turniejem pożegnały się już jeszcze dwie inne rozstawione zawodniczki: Jarosława Szwiedowa  (nr 2) i Kirsten Flipkens (nr 3).

Brasil Tennis Cup, Florianopolis (Brazylia)

Beatriz Haddad (Brazylia, WC) - Chieh-yu Hsu (USA, Q) 6:1, 6:2

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)