ATP Rotterdam: Federer udanie rozpoczyna obronę tytułu

58 minut potrzebował Roger Federer by pokonać Gregę Zemlję w meczu I rundy halowego turnieju w Rotterdamie. To pierwszy mecz Szwajcara od przegranego półfinału Australian Open.

Robert Pałuba

Roger Federer nie pozostał Gredze Zemlji złudzeń w swoim pierwszym pojedynku po prawie trzytygodniowej przerwie. Po niewyraźnym początku spotkania w wykonaniu Szwajcara (bazylejczyk bronił przy stanie 1:2 dwóch break pointów), wicelider rankingu odskoczył rywalowi i przejął dowodzenie na korcie.

Były to pierwsze i ostatnie break pointy Słoweńca w meczu. Federer, mimo że nawet nie zbliżył się do swojej optymalnej dyspozycji, dzielił i rządził na korcie. Szwajcar przełamał przeciwnika na 3:2 i był to w zasadzie koniec rywalizacji. Były lider rankingu wygrał partię otwarcia 6:3 z dwoma przełamaniami przewagi, a w drugiej bez najmniejszych kłopotów zwyciężył 6:1.

- W hali gra się inaczej. Jest cieplej, więc piłki dalej lecą i przyzwyczajenie się chwilę trwa. Pierwszy mecz nigdy nie jest łatwy, ale cieszę się, że wróciłem do rozgrywek i dobrze się prezentuję - mówił po meczu Federer. Kolejnym rywalem Szwajcara będzie występujący z dziką kartą Thiemo de Bakker.

Piętnasty mecz w sezonie wygrał Richard Gasquet, triumfator rozgrywanego w zeszłym tygodniu turnieju w Marsylii. Francuz jest liderem pod względem wygranych pojedynków w bieżącym sezonie, choć trzeba zaznaczyć, że wszystkie zwycięstwa odniósł nad tenisistami spoza pierwszej "30" rankingu.

Po krótkim kryzysie (porażki w I rundzie Australian Open i turnieju w Zagrzebiu), na właściwe tory wraca Grigor Dimitrow. Utalentowany Bułgar, który we wtorek pokonał Bernarda Tomicia, pokonał w II rundzie ubiegłorocznego półfinalistę imprezy, Nikołaja Dawidienkę. Do dalszej fazy awansowali także m.in. Marcos Baghdatis oraz Julien Benneteau.

ABN AMRO World Tennis Tournament, Rotterdam (Holandia)