AO: Matkowski nie zagra w finale miksta

Marcin Matkowski i Kveta Peschke nie zagrają w finale gry mieszanej wielkoszlemowego Australian Open. Polsko-czeska para przegrała z Lucie Hradecką i Frantiskiem Cermakiem 6:3, 5:7, 7-10.

Łukasz Iwanek

Marcin Matkowski i Kveta Peschke mieli szansę na drugi wspólny finał Wielkiego Szlema. W ubiegłym sezonie przegrali batalię o tytuł w US Open z Jekateriną Makarową i Bruno Soaresem nie wykorzystując dwóch piłek meczowych.

O wyniku I seta rozstrzygnęło jedno przełamanie, o jakie Matkowski i Peschke pokusili się w czwartym gemie. Polsko-czeska para w tej partii zaserwowała cztery z pięciu asów, jakie miała w całym spotkaniu.

W II partii Polak i jego czeska partneka omal nie dokonali nieprawdopodobnego wyczynu. Przegrywali już 0:5, by ruszyć w pościg i wyrównać na 5:5 po obronie trzech piłek setowych. Końcówka należała jednak do Lucie Hradeckiej i Frantiska Cermaka, których łupem padł decydujący punkty przy 40-40 w 11. gemie, a następnie przełamali Peschke i Matkowskiego na sucho.

W meczowych tie breaku Peschke i Matkowski trzy razy prowadzili z przewagą dwóch punktów: 3-1, 4-2 i 7-5, by przegrać pięć ostatnich piłek. W trwającym 81 minut spotkaniu Czeszka i Polak zdobyli o jeden punkt więcej (71-70), ale nie powalczą o tytuł.

Dla Matkowskiego był to czwarty wielkoszlemowy półfinał i drugi osiągnięty w Melbourne. W 2006 roku w parze z Mariuszem Fyrstenbergiem walkę o finał gry podwójnej przegrał z Martinem Dammem i Leanderem Paesem. W 2011 roku nasza eksportowa para doszła do finału US Open, w którym uległa Jürgenowi Melzerowi i Philippowi Petzschnerowi.

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy (Plexicushion), pula nagród 30 mln dolarów
piątek, 25 stycznia

półfinał gry mieszanej:

Lucie Hradecká (Czechy) / František Čermák (Czechy) - Květa Peschke (Czechy) / Marcin Matkowski (Polska) 3:6, 7:5, 10-7

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!