ATP Madras: Trudny sprawdzian Janko Tipsarevicia w półfinale

Janko Tipsarević wywalczył awans do finału turnieju ATP w Madrasie, pokonując w trzech setach Aljaza Bedene. W pojedynku o tytuł Serb zmierzy się z rewelacją imprezy, Roberto Baustistą-Agutem

Marcin Motyka

Janko Tipsarević bardzo słabo rozpoczął pojedynek z Aljazem Bedene, ale rozkręcał się z każdą minutą i ostatecznie zwyciężył 4:6, 6:2, 6:2.

W pierwszym secie gra była wyrównana. Obaj gracze mieli po kilka szans na breaka, których nie wykorzystali. Z takiego obrotu spraw końcówce tej odsłony coraz bardziej narastała złość Tipsarewicia. Bedene wykorzystał to, przełamując serwis Serba w dziewiątym gemie i chwilę później zapisując partię na swoje konto. Druga i trzecia odsłona pojedynku miały identyczny przebieg. Serbski tenisista niepodzielnie rządził na placu gry i przełamywał rywala odpowiednio w drugim i ósmym gemie obu setów.

- Zacząłem mecz bardzo dobrze, miałem szanse w niemal każdym jego gemie serwisowym, ale z jakiegoś powodu cofnąłem się o dwa kroki za linię końcową  - stwierdził serbski tenisista. - To pozwolił mu kontrolować grę, mógł swobodnie uderzać z forhendu, dzięki czemu wygrał pierwszego seta. Na początku drugiego poczułem, że traci pewność siebie, dlatego zdecydowałem, że będę grał agresywniej i dam mu mniej czasu na uderzenia - analizował 28-latek z Belgradu.

Drugim finalistą został Roberto Bautista-Agut, dla którego finał w Madrasie jest życiowym rezultatem. W pojedynku ćwierćfinałowym Hiszpan pokonał szóstego gracza świata - Tomáša Berdycha, natomiast w meczu, którego stawką był finał, okazał się lepszy od Francuza Benoita Paire'a 3:6, 6:1, 6:4.