ATP Kuala Lumpur: Fyrstenberg i Matkowski z problemami w półfinale

Po gładkim zwycięstwie w I rundzie nad malezyjskimi juniorami, Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski w czwartek potrzebowali mistrzowskiego tie breaka, by awansować do półfinału w Kuala Lumpur.

Rafał Smoliński

W środę rozstawieni w Malezji z numerem pierwszym Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski oddali tenisistom gospodarzy zaledwie cztery gemy, natomiast w kolejnym dniu stracili seta w pojedynku z Vaškiem Pospíšilem i Sanamem Singhem. Kanadyjsko-indyjska para w głównej drabince debla zastąpiła Jürgena Melzera i Juana Mónaco, bowiem Austriak wycofał się z powodu kontuzji mięśnia czworogłowego, a w I rundzie pokonała 6:4, 6:4 Amerykanina Jamesa Cerretaniego oraz Australijczyka Matthew Ebedena.

Biało-czerwoni potrzebowali w czwartek 85 minut, zanim ostatecznie zwyciężyli 4:6, 6:3, 10-5 Kanadyjczyka i jego hinduskiego partnera. Obie pary w całym meczu posłały po siedem asów oraz trzykrotnie przełamały serwis rywali, choć więcej okazji ku temu mieli Pospíšil i Singh. Mistrzowski tie break należał już jednak w pełni do Polaków, którzy szybko odskoczyli na 6-1, a cały pojedynek zakończyli przy pierwszej okazji.

Rywalami Fyrstenberga i Matkowskiego w pojedynku o finał malezyjskiej imprezy będą w piątek Colin Fleming i Ross Hutchins. Brytyjczycy w czwartkowym ćwierćfinale pokonali 6:3, 2:6, 10-4 Austriaka Juliana Knowle'a i Słowaka Filipa Polaska, parę numer 4 turnieju w Kuala Lumpur. Jeśli nasi debliści zwyciężą w tym spotkaniu, to osiągną już trzeci finał międzynarodowych mistrzostw Malezji. W 2009 roku, w pierwszej edycji tych zawodów, biało-czerwoni sięgnęli po końcowy triumf.

Malaysian Open, Kuala Lumpur (Malezja)
ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 850 tys. dol.
czwartek, 27 września

ćwierćfinał gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg (Polska, 1) / Marcin Matkowski (Polska, 1) - Vašek Pospíšil (Kanada, Alt) / Sanam Singh (Indie, Alt) 4:6, 6:3, 10-5