WTA Stanford: Urszula Radwańska udanie rozpoczyna turniej deblowy

Urszula Radwańska udanie rozpoczęła występ w Stanford, wygrywając pojedynek I rundy gry podwójnej w parze z Eleni Daniilidou.

Po udanych startach w Europie, Urszula Radwańska przygotowuje się do igrzysk w Londynie za Atlantykiem. Polka przyznała wcześniej, że zgłosiła się do amerykańskich turniejów będąc w zasadzie przekonaną, że w brytyjskiej stolicy nie wystąpi i nie mogła się z nich wycofać.

Polka od zwycięstwa rozpoczęła turniej gry podwójnej, pokonując 6:7(4), 6:4, 10-2, w parze z Eleni Daniilidou, reprezentantki gospodarzy: Lindsay Lee-Waters oraz Megan Moulton Levy. Duet polsko-grecki nie wykorzystał w I secie prowadzenia 4:1, a w drugiej partii tenisistki musiały odrabiać stratę 0:3, jednak pogoń była skuteczna, zwieńczona bardzo pewnym zwycięstwem w mistrzowskim tie breaku.

Los sprawił, że partnerująca Radwańskiej w Stanford Daniilidou będzie jej rywalką w I rundzie turnieju singlowego. Pojedynek odbędzie się we wtorek czasu lokalnego.

Największe gwiazdy turnieju otrzymały w pierwszych meczach wolny los. Stawce 28 tenisistek przewodzi świeżo upieczona mistrzyni Wimbledonu i zarazem obrończyni tytułu, Serena Williams. Ponadto w imprezie wystąpi była liderka rankingu, Jelena Janković, która znajduje się w sekcji krakowianki.

Bank of the West Classic, Stanford (USA) WTA Premier, kort twardy pula nagród 740 tys. dolarów

I runda gry podwójnej:

Urszula Radwańska (Polska) / Eleni Daniilidou (Grecja) - Lindsay Lee-Waters (USA) / Megan Moulton-Levy (USA) 6:7(4), 6:4, 10-2