ATP 's-Hertogenbosch: Ferrer wygrał z rywalem i z deszczem, 30. finał Hiszpana

Trudne chwile przeżywał w Den Bosch David Ferrer w półfinałowym pojedynku z Benoitem Paire'em. Ostatecznie jednak Hiszpan wygrał 7:6(5), 3:6, 6:1 i awansował do finału.

Robert Pałuba

Philipp Petzschner, mistrz dwóch turniejów wielkoszlemowych w deblu, ale także solidny zawodnik w grze pojedynczej (najwyżej w karierze notowany na 35. miejscu), w piątek wywalczył awans do trzeciego zawodowego finału w karierze. Niemiec, który w Den Bosch musiał przebijać się przez kwalifikacje, pokonał 7:5, 7:5 Xaviera Malisse.

- Zagrałem dziś bardzo dobre spotkanie, to świetny tydzień w moim wykonaniu. Byłem kontuzjowany między rozgrywkami Pucharu Davisa a French Open, potem przegrałem kilka ciężkich spotkań. Nie spodziewałem się takiego rezultatu - powiedział po meczu Petzschner, nawiązując do serii siedmiu kolejnych porażek, którą przełamał właśnie w Holandii.

Niemiecki tenisista wywalczył do tej pory jeden tytuł, w 2008 roku w Wiedniu, kiedy także przebijał się do głównej imprezy przez eliminacje.

Finałowym przeciwnikiem Petzschnera będzie David Ferrer. Hiszpan, nie bez kłopotów, uporał się z Benoîtem Paire'em. Już w I secie, rozstrzygniętym w tie breaku 7-5 na korzyść Hiszpana, zawodnikom przeszkadzał deszcz i trzeba było przerwać spotkanie. Po przegraniu drugiej partii 3:6 Ferrer stanął pod ścianą i musiał na początku decydującej odsłony bronić break pointów. Doświadczony walencjanin odparł jednak zagrożenie i sam wywalczył przełamanie. Po kolejnej przerwie spowodowanej opadami, zawodnicy wrócili na kort, lecz dzielił i rządził już tylko Ferrer, który wygrał 6:1.

Sobotni finał będzie 30. pojedynkiem Hiszpana o tytuł (14 zwycięstw) i piątym w tym sezonie (wygrane w Auckland, Buenos Aires i Acapulco, porażka w Barcelonie). Ferrer po raz drugi powalczy o triumf w Den Bosch, gdzie triumfował w 2008 roku.

UNICEF Open, 's-Hertogenbosch (Holandia)