ATP 's-Hertogenbosch: Dwa oblicza Kubota w przegranym boju o ćwierćfinał

Łukasz Kubot nie awansował do ćwierćfinału turnieju ATP rozgrywanego na kortach trawiastych w holenderskim 's-Hertogenbosch. Polski tenisista przegrał w środę 3:6, 6:0, 4:6 z Francuzem Benoît Paire.

Rafał Smoliński

We wtorek Łukasz Kubot udanie zadebiutował na holenderskich trawnikach, gromiąc w niespełna godzinę Izraelczyka Dudiego Selę. Lubinianin, aktualnie 48. rakieta globu, w środę przystąpił do pojedynku z młodszym od siebie o siedem lat Benoît Paire (ATP 60), który po 97 minutach gry wyszedł ostatecznie zwycięsko z tej konfrontacji.

Reprezentant Francji w wielkim stylu rozpoczął środowe starcie z polskim tenisistą, bowiem już po kilkunastu minutach gry prowadził 5:0. Kubot zdołał jeszcze co prawda w siódmym gemie odrobić stratę jednego breaka, lecz chwilę później skapitulował ostatecznie przy podaniu rywala.

Druga partia była z kolei prawdziwym popisem 30-letniego lubinianina, który bezlitośnie wykorzystał słabszą dyspozycję serwisową Paire. Francuz w całym secie popełnił pięć podwójnych błędów i zapisał na swoje konto zaledwie 11 z 37 rozegranych punktów. Polski zawodnik trzykrotnie przełamał podanie rywala i wyrównał stan rywalizacji.

W decydującej o losach meczu trzeciej odsłonie obaj tenisiści starali się przede wszystkim nie stracić własnego podania. Jako pierwszy okazje na breaka miał w szóstym gemie lubinianin, który jednak nie wykorzystał ani jednej z trzech wypracowanych szans. W dziewiątym gemie Kubot niespodziewanie przegrał swój serwis, a chwilę później cały pojedynek.