WTA Miami: Awans Rosolskiej w deblu

Alicja Rosolska i Andreja Klepač pokonały 6:3, 6:4 Ałłę Kudriawcewą i Aleksandrę Panową w I rundzie turnieju gry podwójnej w Miami.

Robert Pałuba

Oba duety wygrywały swoje gemy serwisowe w I secie aż do stanu 4:3 dla pary polsko-słoweńskiej. W ósmym gemie Polka i Słowenka przełamały podanie rywalek i chwilę później zamknęły seta.

W II partii Rosolska i Klepač wyszły na prowadzenie 3:0 z podwójnym przełamaniem, jednak roztrwoniły przewagę i pozwoliły rywalkom wyrównać na 4:4. Polska tenisistka i jej partnerka zdołały przełamać przeciwniczki w punkcie decydującym gema dziewiątego, by przy własnym podaniu zakończyć spotkanie za pierwszą piłką meczową.

Kolejnymi rywalkami duetu polsko-słoweńskiego będą zwyciężczynie meczu pomiędzy występującymi z dziką kartą Giselą Dulko i Paolą Suárez oraz rozstawionymi z "dwójką" Květą Peschke i Katariną Srebotnik. Wszystkie cztery wymienione tenisistki były liderkami rankingu deblowego.

Sony Ericsson Open
, Miami (USA)
WTA Premier Mandatory, kort twardy (Laykold), pula nagród 4,828 mln dol.
czwartek, 22 marca

I runda gry podwójnej:

Andreja Klepač (Słowenia) / Alicja Rosolska (Polska) - Ałła Kudriawcewa (Rosja) / Aleksandra Panowa (Rosja) 6:3, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)