ATP Buenos Aires: Wygrana Fernando Gonzáleza, Samuraj pokonał Ferrero

Fernando González (ATP 263) pokonał Alberto Montañésa (ATP 52) w I rundzie turnieju rozgrywanego na ziemnych kortach w Buenos Aires. Do dalszej fazy awansowali także Kei Nishkori (ATP 17) oraz Stanislas Wawrinka (ATP 26).

Robert Pałuba

Fernando González od początku spotkania miał kłopoty, bowiem Hiszpan przełamał przeciwnika już w gemie otwarcia. Chilijczyk zdołał jednak odrobić stratę w ostatniej chwili, przy stanie 4:5, kiedy to Hiszpan podawał na seta. Jak się okazało, Montañés zmagał się z urazem, gdyż chwilę później oddał serwis przy 6:5 i przegrał seta, a po jednym gemie II partii poddał spotkanie. González, były finalista Australian Open i ex-rakieta numer pięć na świecie, rozgrywa aktualnie cykl pożegnalnych turniejów w Ameryce Południowej i zapowiedział zakończenie kariery po imprezie w Miami.

Znakomite spotkanie rozegrali Kei Nishikori oraz były mistrz Rolanda Garrosa, Juan Carlos Ferrero. W meczu dominowały szybkie wymiany często kończone uderzeniami wygrywającymi, a w spotkaniu górą 7:5, 3:6, 6:2 był młody Japończyk, który w poniedziałek osiągnął najwyższą w karierze pozycję rankingową. Awans do kolejnej rundy wywalczył także Stanislas Wawrinka, który pokonał w dwóch setach występującego z dziką kartą Horacio Zeballosa (ATP 116).