Porsche Open: Brunstrom i Rojer tryumfują w deblu

Johan Brunstrom/Jean-Julien Rojer w sobotę rano nie byli jeszcze pewni miejsca w finale rozgrywanym po południu. W piątek rozpoczęli mecz z Michałem Przysiężnym i Tomaszem Bednarkiem, który został przerwany przy stanie po jeden w setach.

Karolina Krawczyk

Na kort w południe weszli na osiem minut. Tyle czasu potrzebowali na zdobycie 10 punktów w super tie-breaku przeciwko Polakom.

W finale przeciwko Santiago Giraldo i Alberto Martinowi, który wcześniej wystąpił w półfinale singla, stracili pierwszego seta. Jednak potem zmobilizowali się do gry i nie oddali kolumbijsko-hiszpańskiej parze nawet gema.

Premia za zwycięstwo to 5 250 euro do podziału i 80 punktów do rankingu.

Wynik meczu półfinałowego:

Johan Brunstrom/Jean-Julien Rojer (Szwecja/Antyle Holenderskie, 1) - Michał Przysiężny/Tomasz Bednarek (Polska) 3:6, 6:3, 10:5

Wynik finału:

Johan Brunstrom/Jean-Julien Rojer (Szwecja/Antyle Holenderskie, 1) - Santiago Giraldo/Alberto Martin (Kolumbia/Hiszpania) 4:6, 6:0, 10:6