ATP Paryż: Chardy nie przestraszył Murraya, który o ćwierćfinał zagra z Roddickiem

Andy Murray (ATP 3) pokonał Jérémy'ego Chardy'ego (ATP 110) 6:2, 6:4 i awansował do III rundy turnieju BNP Paribas Open rozgrywanego w hali Bercy w Paryżu.

Łukasz Iwanek

Brytyjczyk odniósł nad Francuzem czwarte zwycięstwo i trzecie bez straty seta. O ćwierćfinał urodzony w Dunblane 24-latek zagra z półfinalistą imprezy z 2003 i 2005 roku Andym Roddickiem (ATP 15), z którym ma bilans spotkań 7-3. Szkot wygrał 26 z ostatnich 27 spotkań, triumfował w Cincinnati, Bangkoku, Tokio i Szanghaju, dorzucił dwa zwycięstwa w meczu Pucharu Davisa z Węgrami, a jedynej porażki doznał w półfinale US Open z rąk Rafaela Nadala. Murray, który w swoim dorobku ma osiem wygranych turniejów rangi Masters 1000, hali Bercy nigdy nie podbił. Jego najlepszy wynik w tej imprezie to ćwierćfinał z 2007, 2008 i 2010 roku.

W pierwszym i trzecim gemie I seta Murray przełamał Chardy'ego po grze na przewagi, a sam dwukrotnie łatwo utrzymał własne podanie i prowadził 4:0. Szkot do końca seta utrzymał przewagę dwóch przełamań. W II partii Brytyjczyk miał jednego break pointa i go wykorzystał. Przy 5:4 Murray zakończył mecz własnym serwisem. W trwającym 79 minut spotkaniu urodzony w Dunblane 24-latek zdobył 38 z 50 punktów przy własnym podaniu.

Walczący o prawo gry w kończących sezon Finałach ATP World Tour (20-27 listopada w Londynie) Tipsarević (ATP 13) w 50 minut rozbił Alexa Bogomolova Jr. (ATP 35) 6:1, 6:0 serwując osiem asów, wykorzystując sześć z dziewięciu break pointów i zgarniając 28 z 39 punktów przy własnym podaniu. Serb by mieć nadzieję na grę w Londynie w Paryżu musi dojść do finału. Kolejnym jego rywalem będzie Berdych (ATP 7), który potrzebuje wygrać jeden mecz, aby zapewnić sobie kwalifikację do kończącej sezon imprezy. Tipsarević wygrał z Czechem wszystkie cztery dotychczasowe spotkania w cyklu ATP, w tym dwa w 2011 roku.

David Ferrer (ATP 5), który w ubiegłym tygodniu w Walencji doszedł do półfinału, pokonał francuskiego kwalifikanta Nicolasa Mahut (ATP 95) 6:4, 6:4 zaliczając po jednym przełamaniu w każdym z setów i odpierając dwa break pointy w II secie. O swój trzeci ćwierćfinał w hali Bercy (2005, 2007) Hiszpan zagra z Ołeksandrem Dołgopołowem (ATP 17) lub Philippem Kohlschreiberem (ATP 49). Viktor Troicki (ATP 19) przegrał tylko osiem piłek przy swoim premierowym podaniu, zaserwował pięć asów i pokonał pogromcę finalisty z ubiegłego tygodnia z Bazylei Keia Nishikoriego Serhija Stachowskiego (ATP 63) 6:4, 6:4. W walce o ćwierćfinał Serb spotka się z rodakiem Novakiem Đokoviciem, jeśli ten pokona Chorwata Ivana Dodiga (ATP 39).