Roland Garros: Söderling prosi o kolejnego rywala

Debiutujący w Wielkim Szlemie Albert Ramos (ATP 117) nie miał wiele do powiedzenia w meczu II rundy Roland Garros z Robinem Söderlingiem, piątą rakietą świata i dwukrotnym finalistą turnieju w Paryżu. Szwed wygrał 6:3, 6:4, 6:4. W 1/16 finału jego rywalem będzie Baghdatis lub Leo Mayer.

Krzysztof Straszak

By dostać się do głównej drabinki, 23-letni Katalończyk Ramos musiał przebić się przez sito eliminacyjne. W I rundzie dał radę innemu nowicjuszowi, ale zderzenie z Söderlingiem (27 uderzeń kończących Szweda, ale też 24 błędy niewymuszone) było już bolesne. Ramos otrzymał doping publiczności na korcie Lenglen, gdy niespodziewanie odrobił przełamanie w trzecim secie (po jedynym w meczu break poincie), ale więcej nie dokonał.

Bez straty seta do III rundy awansował także Ivan Ljubičić (ATP 37). Chorwat, ex trzecia rakieta świata, odprawił rozstawionego z nr 24 Sama Querreya, który dopiero w tym roku odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Paryżu. Ljubičić, półfinalista z 2006 roku, o IV rundę zmierzy się z Verdasco lub Malisse.