WTA Strasburg: Piter odpadła w ćwierćfinale debla

Katarzyna Piter i Andżelika Kerber przegrały Kristiną Mladenović i Pauline Parmentier 5:7, 4:6 w ćwierćfinale turnieju Internationaux de Strasbourg rozgrywanego na kortach ziemnych w Strasburgu.

Piter przystąpiła do kwalifikacji do turnieju singla, ale już w I rundzie przegrała w trzech setach z Portugalką Marią João Koehler. W I rundzie turnieju debla Polka i Kerber wyeliminowały w super tie breaku najwyżej rozstawione Lucie Hradecką i Sanię Mirzę po obronie piłki meczowej.

W I secie Polka i Niemka z 1:5 wyrównały na 5:5, by następnie przegrać dwa decydujące gemy. W II partii Piter i Kerber prowadziły 4:2, ale oddały cztery kolejne gemy i przegrały cały mecz po 78 minutach. Na 22 rozegrane gemy 12 kończyło się przełamaniem, siedem razy jako returnujące górą były Francuzki.

Internationaux de Strasbourg, Strasburg (Francja)

WTA Tour International, kort ziemny, pula nagród 220 tys. dol.

ćwierćfinał debla:

Kristina Mladenović / Pauline Parmentier (Francja) - Katarzyna Piter / Andżelika Kerber (Polska/Niemcy) 7:5, 6:4