Mistrzostwa WTA: Zwonariowa na łopatkach

Czeszka Petra Kvitová (WTA 3) pokonała Wierę Zwonariową (WTA 6) w meczu otwarcia Mistrzostw WTA rozgrywanych w Stambule (o puli nagród 4,90 mln dolarów). Mimo drobnych problemów w II partii, Kvitová odniosła pewne zwycięstwo 6:2, 6:4.

Robert Pałuba

Mistrzyni Wimbledonu kontynuuje znakomitą passę w turniejach halowych. W lutym wygrała turniej Premier w Paryżu (w finale pokonując Kim Clijsters), zaś na tydzień przed rozpoczęciem Mistrzostw WTA Czeszka była najlepsza w Linzu. Uwzględniając rozgrywki w Pucharze Federacji, Kvitová odniosła w tym sezonie 15 zwycięstw i nie poniosła ani jednej porażki na kortach w hali.

Woźniacka - Radwańska LIVE - sportowefakty.pl

Mecz w Stambule był szóstą konfrontacją obu zawodniczek, minimalnie dodatni bilans miała Zwonariowa (która w szczególności wygrała ich ostatni mecz w Tokio).

Zwonariowa rozpoczęła I seta od straty własnego podania, jednak 3 gemy później odrobiła przełamanie, wyrównując na 2:2. Od tego momentu w secie istniała tylko Kvitová, która wygrała wszystkie cztery gemy. W całej partii Rosjanka zaliczyła zaledwie jedną piłkę wygrywającą i wygrała tylko pięć punktów po trafionym pierwszym podaniu.

II set rozpoczął się od dominacji Kvitovej, która szybko wyszła na prowadzenie 4:1 z podwójnym przełmaniem. Zwonariowej udało się co prawda wyrównać na 4:4, jednak straciła potem własne podanie i przy stanie 5:4 Czeszka zakończyła trwające 85 minut spotkanie. Za wtorkowe zwycięstwo Kvitová otrzyma 115 tysięcy dolarów i 230 punktów do rankingu WTA.

Tabele, wyniki i program Mistrzostw WTA

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)