AO: Półtora gema i krecz Venus

Nie będzie oczekiwanego starcia Venus Williams (WTA 5) i Marii Szarapowej (WTA 16) w 1/8 finału Wimbledonu. Mecz III rundy z Andreą Petković (WTA 33) Amerykanka poddała w trakcie drugiego gema z powodu pogłębiającej się kontuzji pachwiny.

Łukasz Iwanek

Venus, finalistka z Melbourne z 2003 roku, kontuzji tej nabawiła się w meczu II rundy z Sandrą Záhlavovą. Tam jednak w sobie znany sposób po przegraniu I seta w tie breaku, w trakcie którego poczuła ten ból, wygrała dwa kolejne sety. W ten sposób w swojej długiej i bogatej karierze Williams po raz pierwszy poddała mecz w Wielkim Szlemie.

Już w pierwszym gemie Williams została przez Petković przełamana. W drugim gemie po wygrywającym podaniu Niemki na 30-0 Amerykanka poczuła głębszy ból w pachwinie i po konsultacji z masażystą ku ogromnemu rozczarowaniu zgromadzonych kibiców zdecydowała się poddać mecz. 23-letnia Petković, która sezon rozpoczęła od finału w Brisbane (przegrała z Czeszką Petrą Kvitovą) po raz drugi w karierze osiągnęła 1/8 finału Wielkiego Szlema (US Open 2010). O pierwszy ćwierćfinał zagra z Szarapową, której w ubiegłym sezonie w Cincinnati urwała cztery gemy.