Cykl ITF: Janowicz bez powtórki w Mińsku

Jednego zwycięstwa zabrakło, by Jerzy Janowicz wygrał drugi kolejny turniej w Mińsku, co byłoby kopią wyczynu Michała Przysiężnego z ubiegłego roku. Rozstrzygnęło się w tie breaku trzeciego seta.

Krzysztof Straszak

19-letni Janowicz (ATP 207) w dziesięciu poprzednich meczach stracił tylko seta, a w sobotę już dwa. Łodzianin uległ 6:4, 6:7, 6:7 Siarhejowi Betałowi (ATP 419) w finale imprezy Futures w białoruskiej stolicy, gdzie był najlepszy przed tygodniem.

CZYTAJ: Ula Radwańska zagra o tytuł w Saint Raphaël

To pierwsza porażka Janowicza w trzeciej potyczce z Betałem (tudzież Betowem): poprzednie, w Koszalinie i w Mińsku, poprzedzały turniejowe zwycięstwa Polaka. Tych ma na koncie osiem (jeden challenger ATP, pozostałe rangi ITF). W tym roku Janowicz osiągnął już więcej finałów (sześć) niż łącznie w poprzednich latach (pięć).

Tymczasem w Orleanie Mateusz Kowalczyk i Jeff Coetzee z RPA zostali zatrzymali w półfinale debla challengera ATP o puli nagród 106,5 tys. euro.

półfinał gry podwójnej:
Elora Dabija (Rumunia) / Nataša Zorić (Serbia, 3) - Olga Brózda (Polska, 1) / Natalia Kołat (Polska, 1) 4:6, 6:3, 10-6

ćwierćfinał gry podwójnej:
Raluca Elena Platon (Rumunia) / Ingrid-Alexandra Radu (Rumunia) - Katarzyna Kawa (Polska) / Darina Sedenková (Czechy) 6:2, 6:1