ATP Bukareszt: Mayer za burtą

Rozstawiony z numerem drugim Florian Mayer (ATP 45) przegrał z Pablo Andújarem (ATP 105) 3:6, 6:3, 2:6 w II rundzie turnieju BCR Open Romania rozgrywanego na kortach ziemnych w Bukareszcie.

Łukasz Iwanek

W trwającym dwie godziny i 12 minut spotkaniu Andújar obronił pięć z siedmiu break pointów, a sam cztery razy przełamał serwis Mayera. Hiszpański kwalifikant osiągnął swój pierwszy ćwierćfinał w ATP World Tour. Kolejnym jego rywalem będzie Urugwajczyk Pablo Cuevas (ATP 70), który w ciągu 79 minut pokonał Argentyńczyka Carlosa Berlocqa (ATP 98) 6:4, 6:0 tracąc tylko 10 punktów przy własnym podaniu i wykorzystując cztery z pięciu break pointów.

Marcel Granollers (ATP 87) pokonał finalistę imprezy z 2006 roku Filippo Volandriego (ATP 97) 4:6, 7:5, 6:2 po dwóch godzinach i 25 minutach walki. Dla Hiszpana będzie to drugi ćwierćfinał w sezonie (pierwszy osiągnął w lutym w chilijskim Santiago).

Rozstawiony z numerem trzecim Potito Starace (ATP 50) zakończył nadzieje na dobry wynik reprezentanta gospodarzy Victora Crivoia (ATP 184) pokonując go 4:6, 7:6(6), 6:4 po dwóch godzinach i 44 minutach. Włoch w tym sezonie bardzo dobrze gra na kortach ziemnych: doszedł do finału w Umag oraz półfinału w Casablance i Nicei.