ATP Londyn: Nadal zatrzymany po 24 zwycięstwach

Niepokonany na kortach trawiastych od 2008 roku Rafael Nadal po czternastu kolejnych zwycięstwach na tej nawierzchni znalazł pogromcę w osobie Feliciano Lópeza (ATP 31). Lider rankingu przegrał z rodakiem 6:7, 4:6 w ćwierćfinale turnieju ATP World Tour w Londynie

Krzysztof Straszak

Nadal, od poniedziałku ponownie numer jeden światowej tenisa, przegrał pierwszy mecz od 2 kwietnia. Od tego czasu odniósł 24 zwycięstwa, zdobywając pierwsze od roku tytuły, w: Monte Carlo, Rzymie i wielkoszlemowy w Paryżu. W Londynie triumfował przed dwoma laty.

Queen's Club w angielskiej stolicy, gdzie toczy się premierowy w sezonie turniej na trawie, będzie miał nowego mistrza. Odpadł broniący tytułu Andy Murray, który w ubiegłym roku przerwał 71-lenią niemoc w sięgnięciu po trofeum reprezentantów Wielkiej Brytanii. Szkot, czwarta rakieta świata, w dokończonym z czwartku meczu III rundy uległ w tie breaku trzeciego seta Mardy'emu Fishowi (ATP 90).