WTA Strasburg: Tytuł dla Szarapowej

Najwyżej rozstawiona Maria Szarapowa (WTA 13) wygrała turniej Internationaux Strasbourg na kortach ziemnych w Strasburgu. W finale Rosjanka pokonała Niemkę Kristinę Barrois (WTA 77) 7:5, 6:1.

Łukasz Iwanek

Dla Rosjanki to drugi tytuł w sezonie i 22. w karierze. W lutym wygrała ona turniej w Memphis. Po raz drugi triumf święciła na ceglanej mączce (w 2008 roku w Amelie Island). W drodze do finału Szarapowa straciła dwa sety: w I rundzie z rodaczką Reginą Kulikową i w półfinale z Anabel Mediną. Teraz uda się do Paryża, gdzie w niedzielę rozpocznie się wielkoszlemowy Roland Garros. Dla 27-letniej Barrois był to pierwszy finał w karierze.

W I secie była liderka światowego rankingu od stanu 3:5 wygrała cztery gemy z rzędu. W partii II Rosjanka nie miała już żadnych problemów, dwukrotnie przełamała serwis Niemki i po 76 minutach mogła się cieszyć ze zdobycia tytułu.

W całym spotkaniu Szarapowa zdobyła 25 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu podaniu i zaserwowała cztery asy.

Program i wyniki turnieju

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)