Roland Garros: Domachowska w II rundzie eliminacji

Marta Domachowska (WTA 157) pokonała 16-letnią Caroline Garcię (WTA 423) 6:3, 6:0 i awansowała do II rundy eliminacji wielkoszlemowego Roland Garros na kortach ziemnych w Paryżu.

Łukasz Iwanek

Dla Polki to pierwsze zwycięstwo po 10. porażkach z rzędu. W trwającym Polsat Warsaw Open w I rundzie przegrała z Katarzyną Piter. Kolejną rywalką Domachowskiej będzie Michaëlla Krajicek (WTA 131), która po 2,5-godzinnym boju pokonała Laurę Pous Tio (WTA 158).

W I secie młoda Francuzka stawiła warszawiance opór. Polka była jednak skuteczniejsza w wykorzystaniu break pointów (trzy z czterech, Garcia jeden z sześciu), od stanu 0:3 wygrała 12 gemów z rzędu i dzięki temu mogła odetchnąć. Na wygranie II seta Domachowska potrzebowała 21 minut. Trzykrotnie przełamała serwis rywalki oraz wygrała 12 z 17 piłek przy swoim serwisie.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)