WTA Rzym: Rosolska odpadła w ćwierćfinale debla

Alicja Rosolska w parze z zawodniczką z Kazachstanu Jarosławą Szwiedową odpadły w ćwierćfinale turnieju WTA Premier w Rzymie. W walce o półfinał lepsze okazały się Lisa Raymond i Rennae Stubbs, które wygrały 2:6, 6:1, 10-5.

Michał Świtaj

W pierwszym secie Polka z Kazaszką prowadziły już 5:0 z utytułowanymi przeciwniczkami. Po oddaniu dwóch gemów, za szóstą piłką setową zakończyły pierwszą partię. Jak to często bywa w tenisie kobiecym, po stosunkowo łatwym pierwszym secie, w drugim prym wiodły rywalki nie dając żadnych szans Ali z Jarosławą.

O losach całego spotkania zadecydować miał super tie break. W nim pierwsze przełamanie uzyskała para amerykańsko-australijska. Od tego momentu Rosolska ze Szwiedową kilka razy odłamywały rywalki, po czym ponownie przegrywały punkty przy własnym serwisie. Od stanu 5:6 niestety nie zdobyły już żadnego punktu do końca meczu.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)
WTA Premier 5, kort ziemny, pula nagród 2 mln dol.
środa, 5 maja

ćwierćfinał gry podwójnej:

Lisa Raymond (USA, 4) / Rennae Stubbs (Australia, 4) - Alicja Rosolska (Polska) / Jarosława Szwiedowa (Kazachstan) 2:6, 6:1, 10-5

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)