ATP Monte Carlo: Kubot przegrywa pod okiem Fibaka

Łukasz Kubot (ATP 41) w swoim debiucie w turnieju ATP World Tour rangi Masters 1000 w Monte Carlo przegrał we wtorek 6:4, 2:6, 2:6 z Viktorem Troickim (ATP 37). To jego czwarty mecz z Serbem, kiedy ponosi porażkę mimo zgarnięcia pierwszego seta.

Michał Świtaj

Polski najlepszy zawodnik kolejny raz nie skorzystał z szansy na historyczny awans do czołowej czterdziestki rankingu ATP. Nie pomogła też obecność w boksie naszego tenisisty Wojciecha Fibaka. Kubot podobnie jak w Dausze i na French Open zawiódł w decydującym momencie. Słaba skuteczność serwisu sprawiła, że po godzinie i 50 minutach było już po meczu. Szansę na rehabilitację w singlu Łukasz będzie miał w przyszłym tygodniu w turnieju ATP w Barcelonie.

Łukasz (kir na piersi) rozpoczął spotkanie nerwowo. Skuteczną grę przy siatce i mierzone skróty przeplatał z prostymi błędami. Tenisiści od początku się przełamywali, ale z przodu był Serb. Zmieniło się to w połowie seta, kiedy Kubot wyszedł na prowadzenie 4:3. Chwilę później Troicki serwował przy 4:5. Gdy wydawało się, że spokojnie utrzyma podanie, do głosu doszedł lubinianin. Od stanu 0-30 wygrał cztery kolejne piłki i posyłając silny forhend po linii przy piłce setowej triumfował w pierwszej partii.

Drugą partię Polak zaczął tak samo źle jak pierwszą. Serb szybko odebrał serwis naszego zawodnika, a następnie skupił się na utrzymywaniu własnej zagrywki. Zrobił to znacznie skuteczniej niż w secie otwierającym i dosyć łatwo mógł się cieszyć z wygranej.

Kiedy wreszcie wydawało się, że Łukasz dobrze wszedł w trzeciego seta bo zaczął od wygranego podania, a chwilę później miał break pointa przy serwisie rywala, to Polak zaczął popełniać błędy przy prostych piłkach. Stracił własny serwis i znów był z tyłu 1:3. Rywal postarał się o jeszcze jedno przełamanie i zakończył mecz przy trzeciej szansie.

Troicki zagra w II rundzie z Tommym Robredo z Hiszpanii. Kubot natomiast wystąpi w środę lub czwartek w parze z Olivierem Marachem w 1/8 finału turnieju deblowego. Ich rywale jeszcze nie są znani.

Monte-Carlo Rolex Masters, Monte Carlo (Monako)