WTA Miami: Venus zagra w domu o czwarty tytuł

Venus Williams, już trzykrotna była triumfatorka, została pierwszą finalistką turnieju WTA w Miami. Amerykanka pokonała 6:3, 6:4 Marion Bartoli. Nad ranem polskiego czasu w belgijskim hicie grają Kim Clijsters i Justine Henin.

Krzysztof Straszak

Występująca w Crandon Park z kontuzjowaną siostrą Sereną jedynie na trybunach Venus nie pozostawiła złudzeń kolejnej rywalce. To jej 15. zwycięstwo z rzędu, w tym sezonie poniosła tylko jedną porażkę. - Mam tutaj wielu znajomych i rodzinę, a wszyscy są zachwyceni, że mogą mnie oglądać - powiedziała mieszkająca na Florydzie Venus. Popisała się trzykrotnie większą od Francuzki liczbą piłek kończących (24-8), ale też popełniła więcej niewymuszonych błędów (31-26).

W obu setach starsza z sióstr Williams dwukrotnie przełamywała zawodniczkę, którą po raz pierwszy pokonała w finale Wimbledonu przed trzema laty. - To było straszne, bo im bardziej myślałam o dobrym pierwszy podaniu, było ono coraz gorsze - przyznała Francuzka, która czterema podwójnymi błędami serwisowymi oddała gema w otwierającym secie. Przy 4:4 w drugiej partii (było już po jednym przełamaniu) Venus obroniła break point, po czym wygrała return i otworzyła sobie drogę do zwycięstwa.

Wyniki i program na czwartek

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)