US Open: Radwańska idzie jak burza

Agnieszka Radwańska (numer 12) pokonała Austriaczkę Patricię Mayr 6:1, 6:2 i awansowała do drugiej rundy (1/64 finału) wielkoszlemowego US Open rozgrywanego na kortach twardych w Nowym Jorku (z pulą nagród 21,6 mln dolarów).

Pierwszego seta Polka rozpoczęła bardzo imponująco. Po zaledwie 11 minutach gry Radwańska prowadziła już 4:0, dwukrotnie przełamując rywalkę. Rozdrażniona Mayr przez moment zdołała postraszyć krakowiankę kilkoma dobrymi zagraniami a w konsekwencji przełamaniem podania Radwańskiej. Niczym nie wzruszona "Isia" kontynuowała swoją dobrą grę, zwyciężając w dwóch kolejnych gemach, wykorzystując ostatecznie pierwszą piłkę setową. Po 24 minutach spędzonych na korcie mogliśmy cieszyć się z pewnego zwycięstwa 6:1.

Początek drugiego seta do złudzenia przypominał pierwsze kilka minut meczu. Pewna siebie, skuteczna, rozgrywająca dobre spotkanie Radwańska i popełniająca mnóstwo błędów Austriaczka. Po raz kolejny skupiona Agnieszka wyszła na powadzenie 4:0. W następnym gemie przy prowadzeniu 40:15 Mayr zdołała w końcu utrzymać własny serwis. Przy stanie 5:2 i własnym podaniu Agnieszka Radwańska popisała się wspaniałą grą przy siatce i wykorzystała pierwszą z trzech piłek meczowych. Po niespełna godzinie gry krakowianka mogła cieszyć się ze zwycięstwa i pewnego awansu do kolejnej rundy.

Pomimo kontuzji w całym spotkaniu Radwańska zaprezentowała bardzo dobry pierwszy serwis, ponad 60 proc. skuteczności w tym trzy asy. Wygrała aż 76 proc. piłek po własnym podaniu i wykorzystała pięć z sześciu break pointów. Polka bezwzględnie górowała w każdym elemencie gry nad swoją rywalką.

W drugiej rundzie (1/64 finału) Agnieszka Radwańska zmierzy się Marią Kirilenko, swoją byłą partnerką deblową.