ATP Stuttgart: Półfinał nie dla Kubota

Łukasz Kubot (ATP 127) przegrał z Nicolasem Kieferem (ATP 40) 2:6, 1:6 w półfinale turnieju Masters Cup rozgrywanego na kortach ziemnych w Stuttgarcie (z pulą nagród 450 tys. euro).

Łukasz Iwanek

W czwartym gemie Kiefer przełamał Kubota, po tym jak Polak popełnił podwójny błąd serwisowy. Był to pierwszy break point w tym spotkaniu. W ósmym gemie sytuacja się powtórzyła, tym razem tenisista z Lubina popełniła podwójny błąd przy piłce setowej i przegrał całą partię 2:6.

Pierwszego gema drugiego seta Kiefer wygrał bez straty punkty. Jednak pogoda nie rozpieszcza organizatorów turnieju w Stuttgarcie. Rozpadało się i tenisiści musieli się udać do szatni.

Po powrocie na kort Kubot nie wykorzystał prowadzenia 40-0 i został przełamany po raz trzeci w tym spotkaniu. Następnie Kiefer po raz drugi z rzędu wygrał własne podanie do zera i prowadził już 3:0. Kolejne dwa gemy również padły łupem Niemca i stało się jasne, że Polak nie da rady awansować do półfinału.

Dopiero w szóstym gemie Kubot zdołał utrzymać własne podanie. Po chwili jednak było po meczu, gdy Kiefer wykorzystał już pierwszą piłkę meczową. Spotkanie trwało 63 minuty czystej gry.

Kubot w całym spotkaniu nie miał ani jednego break pointa i miał zaledwie 16 proc. skuteczność returnów. Kiefer wykorzystał cztery z siedmiu break pointów, a returny przyniosły mu 52 proc. punktów.

27-latek z Lubina jeszcze dziś rozegra półfinał gry podwójnej. Polak i Austriak Oliver Marach spotkają się z Rumunami Victorem Hanescu i Horią Tecau.

Rywalem Kiefera w półfinale będzie Francuz Jeremy Chardy (ATP 43), który pokonał innego Niemca Mischę Zvereva (ATP 45) 7:6(4), 6:1.