ATP Stuttgart: Kubot lepszy od Andújara w pierwszej rundzie

Łukasz Kubot (WTA 127) pokonał 6:2, 6:4 Hiszpana Pabla Andújara (ATP 140), awansując w poniedziałek do drugiej rundy turnieju ATP w Stuttgarcie (pula nagród 450 tys. euro). To szóste w tym sezonie zwycięstwo najlepszego polskiego singlisty w cyklu.

Krzysztof Straszak

Zarówno 27-letni lubinianin, jak i jego młodszy rywal przebili się do głównej drabinki z kwalifikacji. Spotkanie otwierające imprezę w mieście Mercedesa trwało godzinę i 39 minut, podczas których zawodnicy posłali na drugą stronę siatki po dwa asy i popisali się taką samą, dość przeciętną, skutecznością pierwszego podania (nieco ponad 50%).

O wyniku zadecydowały dwa przełamania ze strony Kubota w pierwszym secie i tyle samo w drugiej partii. Najlepszy polski singlista z Andújarem (w marcu był 81. na świecie) potykał się po raz pierwszy.

W meczu o ćwierćfinał rywalem Polaka będzie albo rozstawiony z "piątką" Niemiec Philipp Kohlschreiber, albo Argentyńczyk Diego Junqueira.

Z Austriakiem Oliverem Marachem gra Kubot jeszcze w poniedziałek o awans do ćwierćfinału gry podwójnej.