ATP Madryt: Kubot z Marachem zaczęli od wygranej

Łukasz Kubot ze swoim stałym partnerem deblowym Austriakiem Oliverem Marachem awansowali do ćwierćfinału turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie. Pokonali oni parę Amerykanów John Isner i Sam Querrey 6:0, 3:6, 10-4.

Pierwszy set to absolutna dominacja polsko-austriackiego debla. Łukasz z Olim dokonali rzeczy niebywałej i w całej partii nie tylko, że nie stracili gema, ale przegrali tylko trzy punkty. Niestety jedno przełamanie na korzyść Amerykanów przesądziło o drugim secie i o konieczności rozegrania rozgrywki super tie breakowej.

W niej pierwsze przełamanie uzyskał Kubot z Marachem, co pozwoliło na objęcie prowadzenia 5:2. Przewaga ta pozwoliła Łukaszowi z Oliverem na spokojne wygranie meczu. W ćwierćfinale Polak z Austriakiem zagrają przeciwko parze rozstawionej z numerem pierwszym Daniel Nestor i Nenad Zimonjić. Spotkanie odbędzie się w piątek.

Mutua Madrileña Madrid Open, Madryt (Hiszpania)

ATP World Tour Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 2,835 mln euro

czwartek, 13 maja

1/8 finału gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 6) / Oliver Marach (Austria, 6) - John Isner (USA) / Sam Querrey (USA) 6:0, 3:6, 10-4