ATP Barcelona: Tsonga i Verdasco bez straty seta, porażka Gonzáleza

Rozstawiony z numerem trzecim Jo-Wilfired Tsonga (ATP 10) i z numerem piątym Fernando Verdasco (ATP 9) awansowali do 1/8 finału turnieju ATP World Tour 500 w Barcelonie. Francuz pokonał Jana Hájka (ATP 86) 6:3, 6:2. Natomiast Hiszpan okazał się lepszy w meczu z Richardem Gasquetem (ATP 78) 7:5, 6:3.

Michał Świtaj

Kiedy Tsonga wygrał pierwszego seta z dużo słabszym czeskim rywalem, na korty w Barcelonie dotarła informacja o śmierci wieloletniego przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Juana Antonio Samarancha. Po szybkim zwycięstwie Francuza zrobiono godzinną przerwę przed kolejnym meczem.

Tymczasem zawodnicy gospodarzy wykonali zadanie na celująco. W 1/8 finału w każdym z ośmiu spotkań ujrzymy Hiszpana. Faworyci, czyli Verdasco, Ferrer i Ferrero w swoich spotkaniach nie stracili nawet seta, udowadniając kolejny tydzień z rzędu, że na kortach ziemnych nie mają sobie równych.

Jedyną niespodzianką II rundy była porażka rozstawionego z numerem czwartym Chilijczyka Fernando Gonzáleza z mało znanym kwalifikantem, Hiszpanem Albertem Ramosem. Gonzo w drugim secie obronił trzy piłki meczowe i zdołał odwrócić losy drugiej partii, aby ostatecznie przegrać 4:6, 7:6, 3:6.