ATP Rzym: Półfinał nie dla Matkowskiego i Fyrstenberga

Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg przegrali ćwierćfinałowy mecz z kanadyjsko-serbsko parą Daniel Nestor/Nenad Zimonjic i odpadli z deblowego turnieju Masters Series w stolicy Włoch (z pulą nagród 2,27 mln dol.).

Jarosław Kowal

Najwyraźniej podrażnieni takim obrotem sprawy Nestor i Zimonjic szybko ruszyli do kontrofensywy. Od tej pory grali pewny i przede wszystkim skuteczny tenis. Szybko doprowadzili do wyrównania, aby potem zaliczyć breaka i wygrać pierwszego seta do czterech.

Druga partia była dla nich już tylko formalnością: pozwolili zwyciężyć Polakom zaledwie w jednym gemie i już po 55 minutach gry cieszyli się z awansu do półfinału.

Mimo przegranej, turnieju we Włoch polscy debliści nie mogą spisać za straty. W drugiej rundzie ograli przecież silnego, faworyzowanego debla Paul Hanley/Leander Paes (nr 8.). Należy również pamiętać, że nie byli uznawani za faworytów także w walce o półfinał.

Wynik meczu ćwierćfinałowego:

Daniel Nestor/Nenad Zimonjic (Kanada/Serbia, 2) - Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski (Polska) 6:4, 6:1