WTA Indian Wells: Radwańska i Kirilenko zatrzymane

Po wygranym singlowym pojedynku z Marion Bartoli, już po godzinie przerwy Agnieszka Radwańska była znów na korcie. W deblu z Marią Kirilenko poległy w ćwierćfinale turnieju WTA w Indian Wells po zakończonym super tie breakiem (6:4, 6:7, 5-10) spotkaniu z Kvetą Peschke i Katariną Srebotnik.

Mecz był niezwykle wyrównany. W pierwszym secie polsko-rosyjski duet przegrywał już 0:2, a także 2:4, aby rozstrzygnąć set na swoją korzyść wygrywając cztery kolejne gemy. W drugiej partii, gdy Radwańska z Kirilenko ponownie zaczęły nadrabiać wynik i wyszły na prowadzenie 5:4, wydawało się, że może być powtórka otwierającego seta. Czeszka ze Słowenką doprowadziły jednak do tie breaka, w którym triumfowały. Lepsze także okazały się w super tie breaku.

Rosjanka i Polka pięć razy przełamały rywalki, same tracąc własne podanie cztery razy. Zaserwowały tylko jednego asa i popełniły cztery podwójne błędy serwisowe. O przegranej zadecydował niski procent wygranych piłek po drugim serwisie (39 proc.). Mecz trwał 1 godzinę i 52 minuty.

Radwańska z Kirilenko mogą jednak turniej zaliczyć do udanych. W I rundzie pokonały rozstawioną z numerem czwartym parę Lisę Raymond i Rennae Stubbs. Był to trzeci wspólny turniej Agnieszki z Marią w tym roku. Ich najlepszym wynikiem był półfinał wielkoszlemowego Australian Open. Pokonały tam triumfatorki ubiegłorocznego Masters Nurię Llagosterę i Maríę José Martínez.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)

WTA Premier Mandatory, kort twardy, pula nagród 4,5 mln dol.

wtorek, 16 marca

ćwierćfinał gry podwójnej:

Kveta Peschke (Czechy) / Katarina Srebotnik (Słowenia) - Maria Kirilenko (Rosja) / Agnieszka Radwańska (Polska) 4:6, 7:6(4), 10-5