ATP Dubaj: Porażka Murraya, kontuzja Dawidienki

Dwóch faworytów odpadło już w 1/8 finału turnieju ATP World Tour rangi 500 w Dubaju. Zmęczony Andy Murray przegrał z Jankiem Tipsareviciem, a uraz nadgarstka Nikołaja Dawidienki wypromował do ćwierćfinału Michaela Berrera. Bez straty seta nie obeszło się w wypadku najwyżej notowanego w stawce Novaka Đokovicia.

W poniedziałek Murray, który nigdy nie przełamał w Zjednoczonych Emiratach Arabskich bariery ćwierćfinału, niemal 25 minut toczył z Igorem Kunicynem drugiego gema meczu I rundy. Narzekał potem na ból kostki i nie wykluczył, że mogło to być związane z dłuższą przerwą w regularnym treningu. Trzeci singlista świata nie grał od przegranego z Rogerem Federerem (wycofał się z rywalizacji w Dubaju) finału Australian Open.

Już po raz trzeci w sezonie w najlepszej ósemce turnieju premierowego cyklu znalazł się leworęczny Berrer (ATP 56), ubiegłoroczny mistrz challengera we Wrocławiu. Wystarczył mu jeden wygrany set z Dawidienką (6:3), by w dziesiątym podejściu odnieść pierwsze w karierze zwycięstwo nad zawodnikiem z czołowej dziesiątki rankingu.

Barclays Dubai Tennis Championships, Dubaj (ZEA)

ATP World Tour 500, kort twardy (Decoturf II), pula nagród 1169,5 tys. dol.