Australian Open: Radwańska znów gromi, jest w III rundzie

Agnieszka Radwańska (nr 10) pokonała 6:0, 6:2 Ałłę Kudriawcewą (WTA 88) i awansowała do III rundy wielkoszlemowego Australian Open. Najlepsza polska tenisistka straciła do tej pory w Melbourne ledwie trzy gemy.

Kolejną rywalką 20-letniej Radwańskiej będzie Włoszka Francesca Schiavone (nr 17), z którą przegrała trzy dotychczasowe spotkania (po raz ostatni mierzyły się podczas turnieju olimpijskiego w Pekinie w 2008 roku).

Krakowianka jest najszybszą uczestniczką rywalizacji pań. W czwartek już w drugim meczu wygrała seta do zera. W I rundzie w niespełna godzinę pokonała Niemkę Tatjanę Malek 6:1, 6:0.

Przeciw Kudriawcewej powinno się skończyć do zera w obu partiach. W pierwszym secie, który trwał 25 minut, Polka wykorzystała wszystkie trzy break pointy oraz popisała się trzema skutecznymi akcjami przy siatce. Radwańska podobnie jak w poprzednim meczu nie musiała angażować się bardzo w ofensywę, bo rywalka notorycznie posyłała piłkę w aut lub w siatkę.

Drugiego seta Kudriawcewa rozpoczęła od przełamania, ale w żaden sposób nie mogło to być sygnałem ostrzegawczym dla Agnieszki. Kątowy forhend Rosjanki czasami trafiał w kort, ale różnica klas była znaczna. W całym meczu Polka popełniła tylko dziewięć niewymuszonych błędów, jej rywalka miała ich o 30 więcej.

Australian Open, Melbourne (Australia)

Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 21,4 mln dol.

czwartek, 21 stycznia

II runda (1/32 finału) gry pojedynczej:

<b><center>Agnieszka Radwańska</b><br>(Polska, 10) <b><center>6:0, 6:2</b> <b><center>Ałła Kudriawcewa</b><br>(Rosja)