Lanzarote: Polak w finale debla

Łukasz Kubot wraz ze swoim afrykańskim partnerem - Rikiem De Voest’em - awansował do finału turnieju deblowego rozgrywanego w hiszpańskim Lanzarote (z pulą nagród 42,5 tys. dol.). Jest to ich drugi wspólny finał w tym roku.

Wiktor Miler

Para Kubot/De Voest, rozstawiona w tym turnieju z jedynką, pokonała w dwóch setach duet Kristian Pless/Danai Udomchoke (Dania/Tajlandia). Polsko-afrykańska dwójka kłopoty miała jedynie z wygraniem drugiego seta, który na swoją korzyść rozstrzygnęła dopiero w tie-breaku.

W finale rywalem Kubota i De Voest’a będzie rozstawiony z nr 3 debel Gilles Muller/Aisam-Ul-Haq Quereshi (Luksemburg/Pakistan).

Przypomnijmy, że Kubot występował również w turnieju singlowym, ale w pierwszej rundzie przegrał z Hiszpanem Davidem Marrero.

Wynik półfinału:

Łukasz Kubot/Rik De Voest (Polska/RPA, 1) - Kristian Pless/Danai Udomchoke (Dania/Tajlandia) 6:3, 7:6(4)