WTA Praga: Rosolska w półfinale debla!

To był dobry dzień dla Polek startujących w rozgrywkach deblowych w turnieju WTA w Pradze (z pulą nagród 145 tys. dol.). Alicja Rosolska w parze z Białorusinką Darią Kustową awansowały do półfinału, a Klaudia Jans występująca z Czeszką Evą Hrdinovą zameldowały się w ćwierćfinale. Sztuka awansu nie udała się jedynie Urszuli Radwańskiej grającej z Weroniką Kapszaj z Ukrainy.

Łukasz Roszak

Debel Kustowa/Rosolska pokonał parę Melinda Czink/Natalie Grandin (Węgry/ RPA). Polsko-białoruska para wykazała się dużą odpornością psychiczną – zawodniczki obroniły wszystkie 12 break-pointów, które wypracowały przeciwniczki. Same przełamały rywalki dwukrotnie, co dało zwycięstwo 6:4, 6:4. Wystarczyło na to tylko 69 minut. W półfinale zwyciężczynie czeka pojedynek z lepszą z par Mervana Jugic-Salakic/Ipek Senoglu (Bośnia i Hercegowina/Turcja) - Martina Muller/Gabriela Navratilova (Niemcy/Czechy).

Tymczasem w ćwierćfinale zobaczymy debel Hrdinova/Jans. Czesko-polska para w pierwszej rundzie ograła siostrzany duet Karolina Pliskova/Krystyna Pliskova z Czech. Czeszki nie były trudnymi rywalkami, toteż gładka wygrana debla Hrdinova/Jans 6:0, 6:3 nikogo nie zaskoczyło. Na rozstrzygnięcie spotkania na swoją korzyść potrzebowały zaledwie 49 minut.

Duet Kapszaj/Radwańska dość niespodziewanie pojawił się w turnieju głównym, gdyż pojedynek z parą Jill Craybas/Michaela Krajicek (USA/ Holandia, 4) miał stoczyć włoski debel Sara Errani/Roberta Vinci. Jednak włoska para nie przystąpiła do rywalizacji, a w jej miejsce wskoczył właśnie ukraińsko-polski debel. Niestety takie niespodziewane powołanie niezbyt dobrze wpłynęło na zawodniczki. Po udanym początku i wygranej 6:3 w pierwszym secie, tenisistki opadły z sił i przegrały kolejne partie 3:6, 4:10. W ćwierćfinale zwyciężczynie spotkają się ze wspomnianym wyżej deblem Hrdinova/Jans.

Wyniki pierwszej rundy:

Craybas/Krajicek (USA/Holandia, 4) – Kapszaj/Radwańska (Ukraina/Polska) 3:6, 6:3, 10:4

Hrdinova/Jans (Czechy/Polska) – Pliskova/Pliskova (Czechy, WC) 6:0, 6:3

Wyniki ćwierćfinału:

Kustowa/Rosowska (Białoruś/Polska) - Czink/Grandin (Węgry/RPA) 6:4, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)