WTA Fes: Rozstawione awansowały w komplecie

W drugiej rundzie turnieju WTA w Fes zameldowały się we wtorek cztery rozstawione zawodniczki. Najwięcej problemów miały Anabel Medina Garrigues (Hiszpania, 1) i Tathiana Garbin (Włochy, 3). Obie zwyciężyły w trzech setach.

Adam Naruszewicz

Medina Garrigues trafiła w pierwszej rundzie na swoją rodaczkę – Lourdes Dominguez Lino. Niżej klasyfikowana Hiszpanka niespodziewanie wygrała w pierwszym secie 6:4. Później jednak najwyżej rozstawiona zawodniczka turnieju zwyciężała łatwo – 6:2 i 6:1.

Bardziej zacięty był pojedynek Włoszki Tathiany Garbin i Kolumbijki Cataliny Castano. Podobnie jak w spotkaniu Hiszpanek, także i tutaj pierwszy set padł łupem teoretycznie słabszej zawodniczki. Później jednak Garbin uzyskała nieznaczną przewagę i wygrała 4:6, 6:3, 6:3.

Po udanych kwalifikacjach z dalszej rywalizacji odpadła we wtorek Jelena Dokić. Serbka z australijskim paszportem uległa reprezentującej Węgry Niemce – Grecie Arn. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:4, 6:2 dla Arn.

Wyniki wtorkowych spotkań:

Anabel Medina Garrigues (Hiszpania, 1) - Lourdes Domínguez Lino (Hiszpania) 4:6, 6:2, 6:1

Arina Rodionowa (Rosja, Q) - Lamia Essaadi (Maroko, Q) 6:1, 6:1

Anastasia Pawliuczekowa (Rosja, Q) - Fatima Zahrae El Allami (Maroko, Q) 6:0, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)