Niespodzianka w meczu Kamila Majchrzaka

W pierwszej rundzie kwalifikacji do turnieju rangi ATP Challenger Shenzhen odpadł Kamil Majchrzak. Polski tenisista niespodzianie przegrał z Turkiem Altugiem Celikbilkiem 6:7(7), 4:6.

Jakub Fordon
Kamil Majchrzak Materiały prasowe / Polski Związek Tenisowy/Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Kamil Majchrzak po zwycięstwie w turnieju rangi ITF W25 w egipskim Szarm el-Szejk wystąpił w drugiej edycji, ale został zatrzymany w drugiej rundzie. Po tych zmaganiach Polak przeniósł się do Chin.

Aby wystąpić w głównej drabince turnieju rangi ATP Challenger w Shenzhen, musiał przejść przez dwuetapowe kwalifikacje. Jednak niespodziewanie już w pierwszym meczu ograł go Turek Altug Celikbilek 6:7(6), 4:6.

W premierowej odsłonie Majchrzak zanotował przełamanie, po którym wyszedł na 4:2. Tyle tylko, że rywal momentalnie odrobił stratę. Ostatecznie o końcowym wyniku zadecydował tie-break.

W nim udany start zanotował nasz tenisista i mimo że rywal odrobił stratę, to momentalnie znów odskoczył (5-3). Przy stanie 6-4 nie wykorzystał okazji do zakończenia seta i podobnie było przy trzeciej szansie. To się zemściło, bo Celikbilek ostatecznie zgarnął premierową odsłonę (9-7).

W II partii turecki tenisista zanotował udany start (3:0). Wówczas jednak trzy gemy z rzędu wygrał Majchrzak i wyrównał stan seta. Jednak przy stanie 5:4 Celikbilek wypracował sobie piłkę meczową przy podaniu Polaka i wówczas zakończył spotkanie.