Zagrała w finale po raz siódmy. Bilans Magdy Linette nie rzuca na kolana

Magda Linette po raz pierwszy w tym sezonie awansowała do finału turnieju rangi WTA. Polka nie zdołała poprawić swojego bilansu - przegrała ze Sloane Stephens w trzech setach.

Mateusz Kozanecki
Magda Linette Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Magda Linette
Magda Linette ma za sobą udany tydzień - w Rouen straciła tylko jednego seta w drodze do finału. Potrafiła także wyeliminować z turnieju wyżej notowane zawodniczki.

W finale zmierzyła się ze Sloane Stephens. Amerykanka wygrała w pierwszej partii aż 6:1, aby w kolejnej to Polka straciła zaledwie dwa gemy. W decydującym secie losy meczu na swoją korzyść rozstrzygnęła 39. rakieta świata.

Dla 32-latki był to siódmy finał turnieju rangi WTA w karierze. Do bilansu nie zostały wliczone występy w WTA 125.

Do tej pory Linette wygrała dwa turnieje - w 2019 roku w Nowym Jorku oraz 2020 w Hua Hin. Za pierwszym razem w pokonanym polu pozostawiła Camilę Giorgi, a następnie Leonie Kueng.

Aktualnie jej bilans w finałach wynosi 2-5. Polka w nadchodzącym tygodniu rozpocznie rywalizację w Madrycie. Wystąpią tam wszystkie zawodniczki z czołowej dziesiątki rankingu, wobec czego trudno jej będzie o poprawienie tego rezultatu.

7. 21.04.2024 Rouen (Francja) ziemny (w hali) Sloane Stephens 1:6, 6:2, 2:6 2-5

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Magda Linette poprawi swój bilans w 2024 roku?