Jest potencjalna rywalka Świątek. Może dojść do wielkiego hitu

Jelena Rybakina zameldowała się w półfinale turnieju rangi WTA 500 w niemieckim Stuttgarcie. Kazaszka po trzysetowej rywalizacji ograła Włoszkę Jasmine Paolini. Rozstawiona z "czwórką" tenisistka jest tym samym potencjalną rywalką Igi Świątek.

Jakub Fordon
Jelena Rybakina Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Jelena Rybakina
Mimo że w czwartek (18 kwietnia) Iga Świątek zainaugurowała rywalizację w turnieju rangi WTA 500 w niemieckim Stuttgarcie, to impreza wielkimi krokami zbliża się do końca. Na kolejny dzień zaplanowano bowiem ćwierćfinały, dzięki czemu znamy już pierwszą półfinalistkę.

Została nią Jelena Rybakina, która ograła Jasmine Paolini. Mimo że Włoszka walczyła, to przegrała po trzysetowej rywalizacji 3:6, 7:5, 3:6. To ważna informacja dla liderki światowego rankingu WTA, ponieważ właśnie rozstawiona z "czwórką" Kazaszka jest jej potencjalną rywalką w kolejnej rundzie.

Paolini udanie otworzyła mecz, przełamując rywalkę na dzień dobry. Tyle tylko, że w późniejszej fazie premierowej odsłony radziła sobie zdecydowanie gorzej. Od stanu 2:0 przegrała aż pięć gemów z rzędu, przez co była pod ścianą.

Po tym, jak Włoszka utrzymała podanie, miała nawet szansę na przełamanie powrotne. Tyle tylko, że w kluczowym momencie Rybakina stanęła na wysokości zadania i obroniła dwa break pointy. Następnie wypracowała sobie piłkę setową i mimo że jej nie wykorzystała, to dokonała tego przy drugiej okazji.

Z kolei start II partii należał do Kazaszki, która szybko przełamała rywalkę i odskoczyła na 3:1. Wówczas wydawało się, że kontroluje przebieg seta, ale rywalka nie dała za wygraną. W ósmym gemie udało jej się odrobić stratę.

O końcowym wyniku seta mógł zadecydować jedenasty gem, w którym Rybakina miała trzy okazje do przełamania. Żadnej jednak nie wykorzystała i musiała utrzymać podanie, by doprowadzić do tie-breaka. Wówczas jednak okazała się bezradna i nawet nie zdobyła punktu.

Tym samym doszło do decydującej partii, którą lepiej rozpoczęła Paolini (2:0). Tyle tylko, że podobnie, jak w pierwszym secie, od tego stanu zaczęła spisywać się zdecydowanie słabiej, wobec czego przegrała cztery gemy z rzędu.

Rybakina wróciła na właściwe tory i do samego końca okazała się być nieuchwytna. Spotkanie zakończyła jeszcze przy serwisie rywalki, dzięki czemu ostatecznie trzeci set zakończył się wynikiem 6:3 na jej korzyść.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (Niemcy)
WTA 500, kort ziemny w hali, pula nagród 780,6 tys. dolarów
piątek, 19 kwietnia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Jelena Rybakina (Kazachstan, 4) - Jasmine Paolini (Włochy) 6:3, 5:7, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)