Przyjaciółka ponownie na drodze Aryny Sabalenki

Paula Badosa jest jedną z trzech tenisistek, które w poniedziałek zapewniły sobie awans do drugiej rundy turnieju w Stuttgarcie. Hiszpanka będzie rywalką Aryny Sabalenki w meczu o wejście do ćwierćfinału.

Paula Badosa PAP/EPA / EPA/Mast Irham / Na zdjęciu: Paula Badosa
Na poniedziałek zostały zaplanowane trzy mecze w grze pojedynczej w Stuttgarcie. Plan dnia nie był napakowany wydarzeniami, a i tak tenisistkom zeszło do późnego wieczora z rozwiązaniem pierwszych niewiadomych w turnieju głównym. Swoją przeciwniczkę poznała między innymi Aryna Sabalenka. Rozstawiona z numerem drugim tenisistka ma w pierwszej rundzie "wolny los" tak jak między innymi Iga Świątek. W drugiej rundzie spotka się z Paulą Badosą.

Hiszpanka jest prywatnie przyjaciółką Aryny Sabalenki. Z Białorusinką zagra po raz drugi w krótkim okresie, ponieważ spotkała się z nią na korcie również w Miami. W poniedziałek Paula Badosa zwyciężyła w dwusetowym meczu z Dianą Sznaider, która do turnieju głównego przebiła się przez kwalifikacje. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 6:3, a w drugiej Paula Badosa wygrała 6:4.

W meczu dwóch kwalifikantek Sachia Vickery okazała się mocniejsza niż Alaksandra Sasnowicz. Amerykance nie było łatwo o wyeliminowanie przeciwniczki. W pierwszym secie potrzebowała do tego tie-breaka, a drugiego seta zakończyła w gemie na 7:5. Sachia Vickery będzie mieć również trudne zadanie w drugiej rundzie, ponieważ w meczu rodaczek zagra z Coco Gauff.

Weronika Kudermetowa rozegrała z Barborą Krejcikovą mecz, który zakończył się po ponad trzech godzinach. Czeszka została wyeliminowana, choć w pierwszym secie zwyciężyła 7:5. Pozostałe partie kończyły się wynikiem 6:4 dla Weroniki Kudermetowej. Lepsza tenisistka zagra o awans do ćwierćfinału z Jeleną Rybakiną.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (Niemcy)
WTA 500, kort ziemny w hali, pula nagród 780,6 tys. dolarów
poniedziałek, 15 kwietnia

I runda gry pojedynczej:

Paula Badosa (Hiszpania) - Diana Sznaider (Q) 6:3, 6:4
Sachia Vickery (USA, Q) - Alaksandra Sasnowicz (Q) 7:6(2), 7:5
Weronika Kudermetowa - Barbora Krejcikova (Czechy) 5:7, 6:4, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Paula Badosa postawi mocny opór w meczu z Aryną Sabalenką?