Polscy bracia walczyli o finał. Dwa sety w Szarm el-Szejk

Adam i Kamil Majchrzakowie walczyli w piątek o awans do finału turnieju rangi ITF w Szarm El-Szejk. Polakom nie udało się jednak pokonać Brytyjczyków Hamisha Stewarta i Harry'ego Wendelkena. Tym samym odpadli z rywalizacji.

Mateusz Kozanecki
Kamil Majchrzak Materiały prasowe / PZT / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Bracia Majchrzakowie w Szarm El-Szejk stoczyli dwa trudne pojedynki w drodze do półfinału. Zarówno w pierwszej rundzie, jak i ćwierćfinale decydowały dopiero super tie-breaki.

Starcie z Brytyjczykami rozpoczęli od bardzo mocnego uderzenia. Szybko wyszli na prowadzenie 3:0, a następnie 4:1. W tym jednak momencie rozpoczęły się ich problemy - rywale doprowadzili do wyrównania.

W końcówce seta Hamish Stewart i Harry Wendelken zachowali więcej zimnej krwi. Tę partię zakończyli w efektowny sposób - wygrywając gema na 7:5 bez straty punktu.

Drugi set długo miał wyrównany przebieg. Adam i Kamil Majchrzakowie dali się przełamać na 1:2, aby po chwili wygrać gema przy podaniu Brytyjczyków.

Decydujący dla losów spotkania okazał się siódmy gem, w którym Polacy ponownie nie wykorzystali swojego serwisu. Próbowali jeszcze walczyć, mieli break pointa na 5:5, ale nie zdołali go wykorzystać.

W finale Stewart i Wendelken zmierzą się z turniejową "jedynką" - parą Ben Jones / Jakub Paul. Brytyjsko-szwajcarski duet pokonał w piątek Grigorija Łomakina i Ilję Simakina.

Egypt 11 Sharm Elsheikh Men's & Women's Future, Szarm El-Szejk (Egipt)