Hurkacz nie dotrzymał kroku maestro mączki. Drugi set do zapomnienia

Hubert Hurkacz nie zagra w ćwierćfinale turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. Polak w trzeciej rundzie przegrał 4:6, 2:6 ze specjalistą od gry na kortach ziemnych Norwegiem Casperem Ruudem.

Seweryn Czernek
Hubert Hurkacz Getty Images / Julian Finney / Getty Images / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz zaprezentował się z bardzo dobrej strony we wcześniejszych spotkaniach w turnieju ATP 1000 w Monte Carlo. W meczu otwarcia pokonał w trzech setach Brytyjczyka Jacka Drapera, a później odprawił Hiszpana Roberto Bautistę. Tym samym, po triumfie w Estroil, Polak miał na koncie sześć kolejnych zwycięstw na nawierzchni ziemnej.

O awans do ćwierćfinału w Monte Carlo 27-latek zmierzył się z Casprem Ruudem. Norweg jest specjalistą w grze na "mączce", o czym świadczy dziewięć tytułów na tej nawierzchni i dwa finały Rolanda Garrosa. Polaka czekało więc trudne zadanie, a przed tym meczem ich bezpośredni bilans był remisowy (po jednym zwycięstwie).

Obaj zawodnicy rozpoczęli spotkanie od pewnie utrzymanych podań. Pierwszy break point pojawił się w piątym gemie przy podaniu Hurkacza, jednak Polak zdołał skutecznie się wybronić. Niestety po chwili miał mniej szczęścia. Ruud w siódmym gemie szybko wyszedł na 40:15 przy serwisie Polaka i wykorzystał drugą szansę na przełamanie, które dało mu prowadzenie 4:3.

Norweg po obronionym serwisie był o krok od zwycięstwa w tej partii. Nasz tenisista odpowiedział utrzymanym podaniem, a później obronił dwie piłki setowe przy podaniu rywala i doprowadził do stanu równowagi. Dwa ostatnie punkty padły już jednak łupem Ruuda, ktory wygrał 6:4 i objął prowadzenie w meczu.

Druga odsłona od początku nie układała się po myśli Hurkacza, który już w pierwszym gemie dał się przełamać. Norweg wyraźnie podkręcił tempo, z kolei nasz tenisista grał z coraz mniejszą skutecznością. Rywal skrzętnie to wykorzystał, dokładając do pewnie utrzymanego podania kolejne przełamanie. Po chwili prowadził już 4:0.

W piątym gemie Polak przerwał serię rywala i pewnie obronił serwis. Tym samym odwdzięczył się Ruud, który był już o krok od końcowego triumfu. Mógł go wykonać już w siódmym gemie, jednak nie wykorzystał trzech piłek meczowych przy podaniu Hurkacza. Formalności dopełnił przy własnym serwisie, wygrywając seta 6:2 i zarazem całe spotkanie.

Ruud w ćwierćfinale zmagań w Monte Carlo zmierzy się z Włochem Lorenzo Sonego lub Francuzem Ugo Humbertem.

Rolex Monte Carlo Masters, Monte Carlo (Monako)