II runda w Miami Open zakończona. Klęska młodego gwiazdora

Holger Rune zdobył zaledwie dwa gemy w meczu z Fabianem Marozsanem w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Miami. Do 1/16 finału awansowali Alex de Minaur, Grigor Dimitrow i Ben Shelton.

Marcin Motyka
Holger Rune PAP/EPA / Cristobal Herrera-Ulashkevich / Na zdjęciu: Holger Rune
Opóźnienia wywołane opadami deszczu w poprzednich dniach wywołały zmiany w harmonogramie turnieju ATP Masters 1000 w Miami. W niedzielę, a więc, kiedy miały odbywać się jedynie mecze 1/16 finału, rozegrano również spotkania II rundy. Tym razem pogoda nie przeszkadzała i wszystkie zaległości zostały nadrobione.

Największym wydarzeniem niedzielnych meczów II rundy była porażka Holgera Rune. Mający ogromne ambicje i talent rozstawiony z numerem szóstym Duńczyk zaprezentował się o wiele poniżej swojego optymalnego poziomu, zmagał się także z chorobą i w 59 minut został zdeklasowany przez Fabiana Marozsana, przegrywając 1:6, 1:6.

Węgier, który w niedzielę zapisał na swoim koncie cztery asy, 23 zagrania kończące i pięć przełamań, w 1/16 finału zmierzy się z Alexeiem Popyrinem. Australijczyk wyeliminował Jiriego Leheckę, turniejową "26".

W pojedynku tenisistów młodego pokolenia 21-letni Ben Shelton pokonał 6:3, 6:4 18-letniego Martina Landaluce, posiadacza dzikiej karty. Amerykanin zaserwował siedem asów, przy własnym podaniu zdobył 40 z 49 rozegranych punktów i ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem.

O awans do 1/8 finału rozstawiony z numerem 16. Shelton powalczy z inną wschodzącą gwiazdą, 22-letnim Lorenzo Musettim. Oznaczony "23" w Miami Open Włoch, który niedawno został ojcem, wygrał 7:5, 6:1 z Romanem Safiullinem.

Rozstawiony z numerem dziewiątym Alex de Minaur bez straty seta i podania poradził sobie z Soonwoo Kwonem. Kolejnym przeciwnikiem Australijczyka będzie oznaczony "24" Jan-Lennard Struff, który w niemieckim spotkaniu okazał się lepszy od Daniela Altmaiera.

Grigor Dimitrow był o dwa punkty od porażki, ale w trzech setach wygrał dwuipółgodzinny bój z Alejandro Tabilo. Rozstawiony z numerem 11. Bułgar w III rundzie stanie naprzeciw Yannicka Hanfmanna. Niemiec, również po meczu rozegranym na pełnym dystansie partii, ograł Adriana Mannarino, turniejową "19".