Postraszył wyżej notowanego rywala. Dwa sety w meczu Polaka

Rozstawiony z numerem 3 Zsombor Piros okazał się lepszy od Daniela Michalskiego w I rundzie Challengera w Zadrze. Polak mocno się postawił swojemu rywalowi, szczególnie w pierwszym secie.

Mateusz Kozanecki
Daniel Michalski Materiały prasowe / Invest in Szczecin Open / Na zdjęciu: Daniel Michalski
W minionym tygodniu Daniel Michalski dotarł do ćwierćfinału turnieju w Szekesfehervar. Zatrzymał go dopiero Francesco Maestrelli.

W Zadarze pierwszym rywalem Polaka był Zsombor Piros. Zajmujący 108. miejsce w rankingu Węgier został rozstawiony z "trójką".

Początkowo ich pojedynek toczył się gem za gem. Przy stanie 5:4 i podaniu Michalskiego, Piros miał dużą szansę na zwycięstwo w secie. Prowadził już 40:15, ale nie wykorzystał dwóch piłek setowych.

O losach tej partii zadecydował tie-break, w którym Michalski nie zdobył ani jednego punktu. Drugi set rozpoczął się nieudanie dla polskiego zawodnika. Przegrał bowiem aż trzy gemy z rzędu i mocno skomplikował swoją sytuację.

Zdołał później doprowadzić do wyniku 2:3, ale na tym jego dobra passa się skończyła. Do końca meczu nie wygrał już gema. Po trzecim meczbolu stało się jasne, że do kolejnej rundy awansuje Piros.

Kolejnym rywalem Węgra będzie Jozef Kovalik lub kwalifikant Evan Furness.

Falkensteiner Punta Skala Zadar Open, Zadar (Chorwacja)