Gauff o Świątek. "Bo wiecie, mamy Igę, która ma piekarnię"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / TennisONE App / Na zdjęciu: Coco Gauff
Twitter / TennisONE App / Na zdjęciu: Coco Gauff

Coco Gauff jak burza idzie przez tegoroczny turniej w Indian Wells. Podczas czwartkowej konferencji prasowej Amerykanka przyznała, czym najbardziej imponuje jej Iga Świątek.

Coco Gauff rozkręca się z meczu na mecz w Indian Wells. Amerykanka awansowała do półfinału turnieju, pokonując w czwartek Yue Yuan 6:4, 6:3.

Wcześniej zdołała zdeklasować Elise Mertens. Belgijka urwała jej zaledwie dwa gemy, a pierwszy set zakończył się wynikiem 6:0.

Swego rodzaju specjalistką od wygrywania setów do zera jest Iga Świątek. Jej rywalka zwróciła na to uwagę podczas konferencji prasowej.

- Szczerze mówiąc, staram się wygrać jak najwięcej setów 6:0, bo wiecie, mamy Igę, która ma piekarnię. Więc mogę mieć taką małą - stwierdziła Gauff.

Wygranie setu do zera określane jest mianem "bajgla", stąd nawiązanie do piekarni. Przypomnijmy, że Świątek w 2023 roku w aż 23 setach nie straciła ani jednego gema. Dla porównania Coco Gauff zaliczyła 9 takich partii.

W półfinale turnieju WTA Indian Wells Gauff zmierzy się z Marią Sakkari. Rywalką Igi Świątek będzie natomiast Ukrainka Marta Kostiuk.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy dojdzie do finału Świątek - Gauff w Indian Wells?