W niedzielę dała pokaz siły. Kiedy kolejny mecz Igi Świątek?

Iga Świątek przegrywała już 2:4 w pierwszym secie, ale później wygrała dziesięć gemów z rzędu i pewnie awansowała do IV rundy turnieju Indian Wells. Wiadomo, kiedy wróci do gry.

Mateusz Kozanecki
Iga Świątek Getty Images / George Walker/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Iga Świątek
Iga Świątek znalazła się wśród rozstawionych zawodniczek na turnieju WTA Indian Wells. Oznaczało to, że w I rundzie otrzymała tzw. wolny los.

Jej pierwszą rywalką była Danielle Collins. Później na 22-latkę czekała Czeszka Linda Noskova. To właśnie ona nieoczekiwanie wyeliminowała ją z tegorocznego Australian Open.

W pierwszym secie Świątek mogła przegrywać już 2:5, ale wyszła z opresji. Do końca meczu nie przegrała już ani jednego gema i w efektownym stylu awansowała do III rundy.

Nazwisko swojej kolejnej rywalki dopiero pozna. Jeszcze w niedzielę odbędzie się spotkanie Madison Keys z Julia Putincewą.

Kolejny mecz Igi Świątek odbędzie się we wtorek, 12 marca. Godzina rozpoczęcia będzie znana, gdy organizatorzy opublikują szczegółowy plan gier na ten dzień.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Iga Świątek awansuje do ćwierćfinału?